ימים של אושר

מי שעקב אחרי בפייסבוק ובאינסטגרם בשנה האחרונה לא יכל לפספס את שני הפרויקטים ששיתפתי יום יום למשך 200 ימים – 100HappyDays ואחריו 100DesignDays. במהלך התקופה פנו אלי עם הרבה שאלות בעניין – מה זה? למה זה? למה זה טוב? לא נמאס לך? זה לא קשה? ועוד ועוד. בחווייה האישית שלי זה היה כל כך מרומם ומוצלח, שהייתי חייבת לשתף אתכם, לענות על כמה מהשאלות ובתקווה גם לדרבן אתכם להתחיל פרויקט כזה השנה.

מתישהו באמצע 2015 החלטתי ביחד עם כמה חברות להתחיל את האתגר הראשון – לשתף בכל יום, למשך 100 ימים ברציפות תמונה אחת, של משהו ששימח אותנו באותו היום. זה יכול להיות כל דבר, החל ממפגש עם משפחה או חברים, דרך חוויות מספקות כמו אוכל טוב או קניות איכותיות ועד לדברים הקטנים ביותר כמו קרן שמש אסתטית בבוקר או למצוא חנייה בכחול-לבן במרכז תל אביב. יצא לי להתקל בכמה סלבריטאים מהארץ ומהעולם שעמדו באתגר, אבל מה שבאמת עשה לי חשק לנסות את זה בעצמי היה לעקוב באדיקות אחר מאה הימים השמחים של אחי הגדול, שהיו מוצלחים ומעוררי השראה עבורי.

מלבד האתגר היצירתי, האתגר האמיתי כאן הוא למצוא את קרן האור הקטנה שמבצבצת גם בימים הכי מתישים וקשים. בימים בהם יצאתי לאכול עם חברות, שטסתי לחו"ל או שאחי הגיע לביקור בארץ מלונדון הקפואה זה היה מאוד ברור מה יקבל את ההאשטאג היומי. אבל בימים של שעות ארוכות מול המחשב, כשהתחושה הכללית היא ששום דבר מיוחד לא קרה היום, זה בהחלט היה מאתגר. לא סתם בחרו במילה אתגר כדי לתאר את "אתגר מאה הימים"... אבל זו בדיוק הסיבה שזה עושה את העבודה. במהלך הדרך חברותי למשימה ואני הרגשנו שזה עושה שינוי אמיתי באנרגיה שלנו ובאופן שבו אנו מסתכלות על היום שהיה. מלבד עבודה, לימודים, סידורים ושגרה, קרו גם דברים טובים ששווים שיתוף, בכל יום.

התחושה בסופו של האתגר היתה כל כך מוצלחת, שרציתי להמשיך לאתגר נוסף. כבר שמעתי על אנשים שהחליטו להמשיך ל-200 או ל-365 ימים של אושר, אבל רציתי משהו אחר. אז עברתי לאחד הדברים שמסבים לי הכי הרבה אושר וסיפוק בחיי היומיום – עיצוב. והאתגר הפעם? לשתף בכל יום, למשך 100 ימים ברציפות תמונה אחת, של משהו שקשור לעיצוב. זה יכול להיות עיצוב שאני רואה, עושה, כותבת או מוצאת על הדרך. על פניו זה אולי נראה פשוט, כי זה התחום שאיתו אני מתעסקת בכל יום, אבל במקרה הזה לשתף תמונה של פיצה, קפה או של כלבלב מתוק זה לא מספיק. את הפיצה אני צריכה לאכול במסעדה אסתטית, הקפה צריך להיות מוגש בכוס מהממת והכלבלב צריך לשבת על כיסא הורס. ובגלל שהחיים שלנו לא תמיד נראים כמו בקטלוג, זה לא כל כך פשוט כמו שזה נשמע.

יחד עם זאת, התגובות שקיבלתי על האתגר הזה היו מדהימות. לפני האתגר הסתובבתי בתחושה שאפילו אנשים קרובים אלי לא לגמרי מבינים מה אני עושה, במה אני מתעסקת, על מה אני כותבת ומה בעצם עושה מעצבת פנים. האתגר הזה איפשר למשפחה, לחברים, למכרים, ללקוחות ולקולגות ללוות את העיסוק היומיומי שלי וכך גם להבין אותי טיפה יותר טוב. הוא גם עזר לי לחדד את הזהות המקצועית שלי ועם סיומו השקתי את האתר ואת הבלוג.

אז על מה עדיין לא הצלחתי לענות?

לא נמאס לך? ממש לא! ההרגל לצלם את כל מה שאני עושה הושרש בי עמוקות, ואני ממשיכה לעשות את זה כמעט בכל יום. בנוסף, יש לי עכשיו אתגר חדש, לתחזק ולהעשיר את הבלוג הזה באושר, בהשראה ובעיצוב.

זה לא קשה? לפעמים זה קשה. וזה מחייב. אבל זה בהחלט שיעור על התמדה, יצירתיות וחשיבה חיובית. כשמצליחים להתעלות על הקושי, על העייפות ועל הדברים המתסכלים שקרו ביום שהיה, תחושת הסיפוק היא ענקית. בנוסף התגובות, השיתופים והפרגון הענק שקיבלתי היו שווים את כל המאמץ, וכל התחושות הטובות שסבבו את האתגר ממשיכות ללוות אותי גם הרבה אחריו.

Margaux Rodot, Mickaël Martin & Benoit Tastet, Festival des Architectures Vives 2015

Model with Room Designed by Grace Meyercord, André Kertész

מקווה שעשיתי לכם חשק לפתוח באתגר בעצמכם, אם כן אשמח לקרוא בתגובות ולקבל הזמנה לעקוב אחריכם.

זו יכולה להיות דרך נהדרת לפתוח שנה חדשה .Just Saying...

לכל מי שהצטרף אלי רק לאחרונה – הנה קישור לאלבומים המלאים של האתגרים – 100HappyDays ו-100DesignDays בעמוד הפייסבוק שלי.

ולסיום – קלישאה. אבל לא יכלתי לעמוד בפיתוי –

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן