בדירה של סבתא

בסימן יום המשפחה שנחגוג כולנו השבוע, החלטתי לשתף אתכם בחווייה מרגשת, משפחתית ומיוחדת שעברתי השנה.

באפריל האחרון טסנו להמבורג לבקר את רות, הסבתא החורגת שלי. אפרט בקצרה – ההורים של אמי התגרשו כשהיתה בת שנתיים וסבי התחתן שוב. כשהיינו קטנים הם חילקו את זמנם בין דירתם החיפאית לבין הדירה בהמבורג, עד שסבי חלה, מאז הם לא הגיעו ארצה.

בעקבות שיחה ביני לבין אחי, החלטנו שאם היא לא יכולה להגיע אלינו אז אנחנו נגיע אליה, יחד עם בני הזוג שלנו, שעד אז עדיין לא פגשו אותה. כאן זה המקום להודות לאחי על הרעיון המבריק, את הקרדיט הפעם אני לא יכולה לזקוף לעצמי.

אז נפגשנו כולנו בהמבורג, ביקרנו בדירה שלה, אחר כך המשכנו לארוחת צהריים מעולה במסעדה הקבועה שלה ומשם המשכנו ארבעתנו לטייל. כמובן שהביקור כולו היה מדהים, משפחתי ומרגש מאוד, אבל יותר מכל התרגשתי להיות אצלה בבית. בדירה בה היא גרה כל כך הרבה שנים יחד עם סבא שלי. במקום שצבר כל כך הרבה זכרונות משפחתיים. בחלל בו כל פינה מספרת סיפור, באופן הכי כנה שיש.

הדירה עצמה אינה גדולה, אך מאובזרת ומתוקה עם נוף מקסים אל העיר, הנשקף דרך שתי מרפסות קטנות משני צידי הבית. מיד אחרי שלב החיבוקים והנישוקים היא הציגה בפנינו את כל המזכרות שלה, המקשטות את המדפים והקירות ומזכירות לה את בני המשפחה שלה בישראל. עבודות קרמיקה שהכנו עבורם כשהיינו ילדים, מתנות שהבאנו להם ואינספור חפצים שאספו לאורך השנים.

עם כל מבט שמתי לב לפרטים ולחפצים נוספים. שולחן עבודה עתיק שלצידו הם היו יושבים, מדפי ספרים עמוסים, מנורת וינטג' לצד פינת האוכל, שטיחים, פסלונים, תמונות, תקליטים ועוד ועוד. תהיו בטוחים שהעיניים והגלגלים שלי לא הפסיקו לעבוד שם לרגע, ועדיין אני בטוחה שלא הצלחתי להכיל את כל הקסם שטמון שם.

אחרי שקיבלנו סיור בדירה, התיישבנו כולנו בסלון, עם קפה ועוגה כמובן, והיא הוציאה את התמונות המשפחתיות שלנו. תמונות שלהם כשהיו צעירים ובעיקר הרבה תמונות שלנו - של הורי, של אחי הגדולים ושלי. הסתכלנו בהן כולנו, אחי ואני הצגנו את התמונות בפני בני הזוג שלנו והקשבנו לסיפורים המרתקים שלה.

תוך כדי צילמתי קצת את הדירה, הסתכלתי מסביב וניסיתי לספוג כמה שיותר. התזמון בו הגענו לביקור, אחרי שסיימתי את לימודי העיצוב וצברתי קצת התנסויות בעבודה כמעצבת פנים עצמאית, לא יכלתי שלא לחשוב על הלקוחות שלי, שמביאים איתם כל כך הרבה סיפורים, חוויות, טיולים, משפחה ואופי, וכמה זה יפה ומרגש כאשר החלל מצליח לתת ביטוי לכל הדברים הללו.

לנסוע לחו"ל זה כיף. לטייל, לראות מקומות חדשים ולצבור חוויות. ואגב, פעם הבאה שאתם נוסעים לברלין, תקפצו גם להמבורג, היא מדהימה וכיפית! וממש בשבוע הבא אשתף אתכם בנסיעה אחרת שלנו, לארצות הברית. אבל הערך המוסף שקיבלנו מהנסיעה הזו היה בלתי נשכח. לשמחתי הרבה אנחנו כבר מתכננים נסיעה משותפת בקיץ, ואני לא יכולה לחכות.

בינתיים, עוד קצת תמונות של המבורג היפה -

יום המשפחה שמח.

נשיקות,

עופרי

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן