אביב מסביב | הרהורים בנושא Slow Living


KINFOLK הוא מגזין לייפסטייל שמקורו (איך לא) בדנמרק. המגזין והספרים שיצאו בעקבותיו תפסו את עיני בשיטוטים שונים ברשת (למשל עבור מדריך הסטיילינג הזה) ומעבר לאסתטיקה שלהם, אליה התחברתי מיידית, לא ידעתי עליהם הרבה.

בנסיעה האחרונה שלנו ללונדון אחי האהוב רצה לקנות לי ספר עיצוב במתנה (כיף!) ולאחר הרבה התלבטויות בחנות בחרתי בשני ספרים שמאוד שונים זה מזה מבחינת הסגנון – The Selby is in your place ו – The Kinfolk Home. הראשון צבעוני, אקלקטי עמוס בפרטים ובאישיות ססגונית ומתפרצת של הדיירים והבתים המוצגים. השני הוא ההפך הגמור – מינימליסטי, מונוכרומטי, שקט, רגוע ומהורהר. בשניהם עשרות פרויקטים מקסימים המציגים שתי גישות שונות, לעיצוב ולחיים.

לכבוד פסח, האביב ותחושת ההתחדשות והניקיון שבאוויר, החלטתי להתמקד ולהתעמק הפעם ב-Kinfolk. הספר מתייחס לעיצוב פנים וללייפסטייל באופן שונה ממה שאנחנו רגילים. לא ממקום צרכני השואל אילו אלמנטים נבחרו ומה תוכנן, אלא ממקום קהילתי, איכותי ורגיש המתייחס לבחירות האישיות שמאחורים ולסיבות שמאחוריהן. הם (ותפיסה שלמה שהחלה להתפתח בשנות ה-80 של המאה הקודמת) קוראים לזה Slow Lifestyle, סגנון חיים שאני מאוד פתוחה לאמץ גם בחיים האישיים שלי וגם בחללים שאני מעצבת.

צילום: ענבל כבירי, סטיילינג: מיכל אגם

"Identifying what and whom we can't live without"

אם המשפט הזה גורם לכם לדמיין מדפים ריקים וקירות לבנים חשופים, אז אסביר כבר עכשיו שלא זו הכוונה. "החיים האיטיים" (בתרגום חופשי שנשמע פחות טוב מהמקור...) אינם מטיפים לנו לחיות עם כמה שפחות. גם אני חובבת שופינג לא קטנה שיכולה למצוא הצדקה הגיונית לכל רכישה. אלא הכוונה היא לפשט את החיים ולדייק את הבחירות שלנו. לא ריקנות ומינימליזם אלא אישיות וערכים.

צילום: ענבל כבירי, סטיילינג: מיכל אגם

הבתים שלנו צריך לאפשר לנו לנוח, להרגע ולטפח מערכות יחסים. לכל אלו צריך להשאיר מקום וזמן. בהתאם לכך אנחנו צריכים לתכנן החללים שסביבנו, על מנת שיתאימו לצרכים, לפעילויות, לתחביבים ולאהבות שלנו, ולא להיפך. הבתים בספר אינם משקפים רק סגנון, טעם אישי וטרנדים אלא דרך חיים ותפיסה. התוכן לא מתייחס אך ורק למה שרואים – מה צבע הקיר, מאיזה חומר עשוי גוף התאורה והיכן מוקמה הספריה, אלא מספר על העקרונות והערכים שהובילו לבחירות הללו.

צילום: ענבל כבירי, סטיילינג: מיכל אגם

אם גם אתם מנצלים את החג כדי לנקות, לסדר, לארגן, לחדש, לשפץ, לשדרג ו/או לבנות אז אני מאוד ממליצה שתשאלו את עצמכם, את בני הזוג שלכם ואת ילדיכם את השאלות הללו.

איך אנחנו רוצים להרגיש בבית שלנו?

מה אנחנו רוצים שהבית שלנו ישדר?

איזו אווירה אנחנו רוצים ליצור?

מהן הפעילויות שאנחנו אוהבים לעשות לבד וביחד? כיצד אנחנו יוצרים ומפנים להם מקום?

ומה החפצים שלנו אומרים עלינו? בין אם יש לכם אוסף עתיקות שאתם רוצים להציג לראווה, עשרות ציורים של הילדים שלכם שמקשטים את הקירות או דווקא חללים נקיים וחלקים, העיקר הכוונה. העיקר שהאופי והאישיות שלכם יצאו החוצה דרך הבחירות וההחלטות שלכם.

צילום: ענבל כבירי, סטיילינג: מיכל אגם, כלים: עופר'ס רמת ישי

בנימה אישית יותר, גם בחיי האישיים והמקצועיים אני עוברת תהליך דומה וכנראה שזה לא מקרי שהוא, וגם הפוסט הזה, מתרחשים דווקא בפסח. הצורך ברענון וביצירת סדר וניקיון משפיע לא רק על מה שפיזית קורה מסביבנו, אלא גם עלינו באופן אישי ומהותי יותר.

מסיום לימודי העיצוב ועד היום התנסיתי בהמון דברים, כולם קשורים בצורה כזו או אחרת לעיצוב ולתוכן בנושאי עיצוב ואדריכלות, אבל הגיע השלב שצריך לעצור, להחליט ולהתמקד. בתקופה האחרונה אני מקדישה הרבה מחשבה להחלטה מה אני רוצה לקחת איתי הלאה, מה עושה לי הכי טוב, ממה אני הכי נהנית ומה אני יכולה להעביר הלאה. מה אני יכולה לפנות כדי להשאיר מקום גם לדברים אחרים. אז אני אמשיך לכתוב וכמובן גם אמשיך לעצב אבל אעשה מאמץ לדייק את הבחירות ואת הפרויקטים שלי.

צילום: ענבל כבירי

לפני סיום – תודה רבה למיכל אגם ולענבל כבירי על ההשראה לפוסט ועל התמונות היפות, מזמינה את כולכם לקרוא את הפוסט האביבי בבלוג של מיכל, שיגרום לכם לשכוח מהפקקים ולצאת לעשות פיקניק בחיק הטבע!

חג שמח לכולכם! עופרי

אהבתם אם הפוסט? חושבים שהוא יכול לעניין גם חברים שלכם? שתפו!

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן