נשב על המרפסת | מדריך סטיילינג #3

לא מזמן אחי האהוב פנה אלי בבקשה לעזור לו ולבן זוגו לשדרג את המרפסת בדירתם הלונדונית ולהפוך אותה "מאזור אחסון מבאס, מלוכלך ואפור לפינת חמד מעוררת קנאה". כמובן שהסכמתי ללא היסוס. כדי לתת לכם מעט רקע - הם גרים בדירה מעל שנתיים ואחד מיתרונותיה הברורים הוא הנוף העירוני המדהים שנשקף מהחלונות. הם גרים בקומה גבוהה באחד ממבני המגורים הגבוהים היחידם בעיר וכך נהנים מנוף בהחלט שווה, שכיף להתעורר מולו כל בוקר.

​​ המרפסת המדוברת צרה מאוד וארוכה ומגבלות המבנה לא מאפשרות לנו לגעת במנה שלה או בחומרי החיפוי. מצבה הקיים לא מאפשר להם להנות ממנה, אלא בעיקר להשתמש בה כמחסן וכפינת עישון כשהם מארחים חברים. יחד עם זאת, אין לי ספק שנגיעות של צבע, תאורה וסגנון אישי יעשו שם את העבודה, כתוספת לחומרי חיפוי שימוקמו מעל החומרים הקיימים מבלי לפגוע בהם.

​​

מה לשים? בגלל גודלה המאתגר של המרפסת הספציפית, אי אפשר למקם בה רהיטים גדולים, ערסלים ואביזרי מרפסת סטנדרטיים ועלינו לחשוב ביצירתיות איך להפוך את השטח לנעים, מזמין, אסתטי ופונקציונאלי עם אלמנטים קטנים, עציצים ואביזרים בלבד. מעקה המרפסת גבוה יחסית, לכן היה לנו ברור שנבחר בכיסאות דלפק גבוהים שיאפשרו להנות מהנוף בישיבה וגם יתפסו מעט שטח רצפה.

ומה עוד? לצד הכיסאות שיאפשרו להם לשבת במרפסת בנעימים ולצפות אל הנוף, נשתמש במעקה כמדף קטן המאפשר להניח כוס קפה ואביזרים חביבים. בנוסף נשלב גוף תאורה אווירתי שיאפשר להנות מהמרפסת גם בערב, שולחן קטן כדי שיהיה משטח נוסף להניח עליו חפצים ואלמנטים דקורטיביים שישברו קצת את החיפוי שעוטף את כל הקירות.

את הסגנון של אחי אני די מכירה, אבל כדי שכולכם תוכלו לקבל כמה רעיונות, הכנתי כמה הצעות הגשה בסגנונות שונים לאבזור מרפסת קטנה שכזו, בתקווה שאוכל לעזור לעוד כמה מרפסות נואשות על הדרך:

שחור לבן: במקרה של הדירה הספציפית הזו, מדובר בסגנון ובצבעוניות בטוחים ובאופן כללי אלו צבעים שקשה מאוד לטעות איתם. השילוב יוצר מראה צעיר ועדכני שיאפשר לכם מדי פים להחליף את האביזרים, להוסיף חדשים ולרענן את המראה בלי לחשוב יותר מדי.

כיסא anthropologie.com, שולחן צד cb2.com, כלי גינון של מונקי ביזנס, איקס-מיקס-דריקס של פלג דיזיין, דגלון דקורטיבי modcloth.com

מעצור לדלת בצורת נעל של Tom Dixon, פמוטים של Jonathan Adler, גוף תאורה modcloth.com

זהב: אחד הטרנדים החזקים בתקופה האחרונה שמוסיף נצנוץ ואלגנטיות לכל חלל. הגוונים המוזהבים יבריקו כאשר השמש מבחוץ תפגע בהם ויתקבלו באופן שונה לאורך שעות היום. הגוונים הללו יוצרים מראה חמים ומזמין, נושא משמעותי במיוחד בגלל שבקרה הספציפי מדובר במדינה קרירה עם ימי שמש מעטים.

כיסא cb2.com, שולחן צד anthropologie.com, כוס שתייה עם קש fab.com, עציץ תלוי urbanoutfitters.com, עששית של Tom Dixon

רמקול modcloth.com, כוס קוקטייל fab.com

צבעוני: במקרה של הדירה הלונדונית הזו, תוספת של צבע שקצת שוברת את האפרוריות שבחוץ היא דווקא מבורכת בעיני. בחלל קטן שכזה, המופרד יחסית מחדרי המגורים בדירה, אנו יכולים לשלב מגוון צבעים בלי לחשוש מההשפעה שלהם על שאר חללי הדירה. בזוויות בהן כן נחשפת המרפסת לכיוון החלל הציבורי של הדירה, נהנה מנגיעה של צבע בסגנון צעיר ובמינון מוקפד שיזכיר לנו כמה כיף לשבת במרפסת.

כיסא של Tom Dixon, שולחן צד anthropologie.com, ענן להשקיית צמחים של פלג דיזיין, עציץ של Bloomingville בסוהו, דגלון דקורטיבי של Irregular Trend

זוג ספלים fab.com, משפך urbanoutfitters.com, גרילנדת אורות urbanoutfitters.com

טבעי: בדירות עירוניות לעיתים חסרה לנו התחושה הטבעית של הנוף הפתוח ולכן נעדיף לשלב כמה שיותר חומרים טבעיים בעיצוב הפנים. עץ, בטון, שעם ואבן יהיו נכונים תמיד והם לא ימאסו עליכם אף פעם. כמו כן החומרים הטבעיים מתיישנים יפה ועומדים במבחן הזמן, נושא חשוב במיוחד בשטחי חוץ.

כיסא cb2.com, שולחן צד anthropologie.com, תחתיות לכוסות modcloth.com, אגרטל לתלייה של Bloomingville בסוהו

מדף תלוי urbanoutfitters.com, עציץ westelm.com, לוח שעם של מונקי ביזנס

תעשייתי: בכל זאת מדובר על מרפסות קטנות ואורבניות, בהן הסגנון התעשייתי משתלב בטבעיות וללא מאמץ. חומרים מחוספסים כמו ברזל, פלדה, עץ במראה גס ובטון חשוף ישתלבו היטב עם הסביבה הנשקפת דרך המרפסת וחלונות הדירה.

כיסא urbanoutfitters.com, שולחן צד cb2.com, מעמד לנר sohocenter.co.il, קופת חסכון בצורת מפעל של Tom Dixon

עציץ של ConcreteGeometric באטסי, בקבוק זכוכית sohocenter.co.il, מנורת עששית modcloth.com

יש לכם מרפסת בבית? ספרו לי על הסגנון שלה בתגובות!

לפוסטים הקודמים בסדרה: אבזור מדפים | אבזור פינת עבודה

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן