שלוש הדרכות פשוטות לקישוטי יום הולדת DIY

לפני כמה שבועות שיתפתי תמונות ממסיבת יום הולדת 30 שתכננתי עבור בעלי האהוב. היה לי חשוב הפעם לעשות הכל בעצמי, כולל הזמנה, אוכל וכמובן – קישוטים. בגלל שהמטבח זה לא המקום הטבעי שלי, היה לי חשוב שגם אם האוכל יהיה ככה ככה, אז לפחות אהיה בטוחה שהכל יראה מעולה. כמובן שבסוף כל החששות שלי התבדו, אבל כל המאמץ בהחלט היה שווה את זה והייתי מאוד מרוצה מהתוצאה.

החלטתי לשתף כאן שלוש הדרכות ממש פשוטות בעלות מינימלית, שכל אחד יכול ליישם בעצמו. כל אחת ממהדרכות יכולה להתאים למגוון ארועים ושימושים על פי הסגנון והצבעוניות שתבחרו, כל שתצטרכו לעשות זה להתאים את צבעי הוואשי טייפ וסרטי הבד לנושא הארוע ולצבעים שלכם. במקרה הזה הנושא היה בראנץ' אמריקאי אז הגוונים העיקריים היו אדום, כחול ולבן. את הוואשי טייפ מצאתי בסניף ארטא הקרוב לביתי ואת הסרטים הזמנתי דרך האתר של הילולה.

תגיות לסימון המטעמים

בין המנות שהכנתי בארוע היו כאלו בשריות, צמחוניות וטבעוניות ולכן החלטתי להכין דגלוני סימון כדי שלא יצטרכו לשאול אותי מה מתאים למי. בנוסף הכנתי שלושה סוגים של פרנץ' טוסט (מוגזם אך טעים!) ורציתי שכולם יבינו, ללא הסברים מיותרים, שיש כאן שלושה סוגים שונים שהם יכולים לטעום מהם.

מראש הכנתי שני סוגי תגיות – על שיפוד ושולחניות כדי שאוכל לאלתר בעת הצורך בעת סידור וארגון השולחן.

מה תצטרכו:

 1. וואשי טייפ

 2. סכין יפני / מספריים

 3. שיפודים

איך מכינים:

 1. מבעוד מועד הדפסתי את הכותרות, השתמשתי בפונט לבן על גבי מלבן אפור שמדמה צבע של לוח גיר. כאשר אתם מכינים את המלבן שימו לב להכפיל את גודלו – אם מדובר בתגית על שיפוד האורך צריך להיות כפול כדי שתוכלו לקפל את הדף סביב השיפוד, ואם התגית שולחנית אז הרוחב צריך להיות כפול כדי שתוכלו לקפל את הדף ליצירת מעין אוהל.

 2. חותכים בעזרת מספריים או סכין יפני את המלבנים.

 3. תגית על שיפוד: מלפפים את הנייר מסביב לשיפוד ומהדקים מעט מסביבו כדי שהתגית לא תחליק ממנו. מדביקים עם וואשי טייפ בקצה העליון והתחתון של הנייר - מקדימה, דרך השיפוד ועד לקצה השני בצידו האחורי. שימו לב להדק את הוואשי טייפ סביב השיפוד כדי שהנייר יצמד היטב.

 4. במקרה הזה חתכתי כל חתיכת וואשי טייפ לחצי על מנת שכל חתיכה תהיה צרה יותר. הפרופורציות של זה נראו לי נכונות יותר, לשיקולכם.

 5. תגית שולחנית: הדביקו את הוואשי טייפ על הקצה התחתון של הנייר כך שהוא בולט מעט החוצה ואז קפלו את השאריות לצד האחורי. חיזרו על הפעול החלק העליון של הנייר. לסיום, קפלו את הנייר לחצי ליצירת אוהל קטנטן.

נרות חימום צבעוניים

אני מאוד אוהבת לשלב נרות בעיצוב בכלל ובארוח בפרט, הם יוצרים אווירה נעימה ואינטימית. במקרה הזה היה מדובר הארוע צהריים כך שלא הדלקתי אותם אבל השתמשתי בהם כתוספת צבע לעיצוב השולחן.

מה תצטרכו:

 1. נרות חימום

 2. וואשי טייפ

איך מכינים:

לפפו את הוואשי טייפ לאט ובעדינות סביב הנר, את הקצוות הדביקו כלפי מטה על תחתית הנר. זהו. הכי פשוט שיש. דבר קטן ששמתי אליו לב שכדאי שתדעו – סוג הדבק והנייר משתנים מעט בין הסוגים השונים של הוואשי טייפ, גם כאשר מדובר באותה חברה. לכן יהיו סוגים שיהיה לכם קל או קשה יותר להדביק לנר עצמו. בסופו של דבר אם הוואשי עושה קצת בעיות אז אפשר לחתוך חתיכה גדולה יותר ולוודא שהוא נדבק בעזרת הדבקה שלו לעצמו (אחרי שעשיתם סיבוב שלם, תמשיכו איתו עוד קצת במקום לגזור אותו).

שרשרת סרטים

שולחן האוכל שלנו לבן וכך גם הקיר שמאחוריו. לכן, כדי ליצור רקע חגיגי וצבעוני החלטתי להכין שרשרת סרטים המורכבת מסוגים שונים של סרטי בד. מדובר בפרויקט פשוט אך שלוקח לא מעט זמן, לא מאיימת, רק קחו את זה בחשבון.

מה תצטרכו:

 1. חוט עבה או חבל אליו תקשרו את הסרטים

 2. מגוון סרטים בצבעים שונים. אני קניתי כמה סרטים בצבע חלק באדום ובכחול וכמה נוספים בצבעים ובדוגמאות משלימות כדי ליצור מגוון ועל מנת לשבור מדי פעם את הצבעוניות.

 3. מספריים

איך מכינים:

 1. קודם כל תעשו איזשהו חישוב גס של כמות הסרטים שתצטרכו. אני מדדתי את גובה הקיר ואת רוחב השולחן ועל פי רוחב הסרטים עצמם עשיתי חישוב גס של כמות הסרטים שאצטרך לקשור. הכמות תושפע מאורך הגליל ומרוחב הסרט, עבור מידות השרשרת שהייתי צריכה (כ-1.8/1.8 מ') השתמשתי ב-10 גלילים, קניתי סרטים דקים ולכן הייתי צריכה כמות גדולה יחסית.

 2. תחתכו את החבל לפי אורך הקיר. קחו קצת אקסטרה בשביל הקצוות וגם מתוך הנחה כי השרשרת מקבלת איזושהי בטן מהמשקל של הסרטים.

 3. תחתכו חתיכה ראשונה של הסרט על פי הגובה של השרשרת שאתם רוצים, אני תליתי אותה בגובה של כ.2.20 אבל לא הייתי צריכה שתגיע עד הריצפה, אלא רק שתמשיך טיפה מתחת לגובה השולחן שעמד לפניה.

 4. אחרי שמדדתם את החתיכה הראשונה, תחתכו לפחות חצי מכמות הסרטים שקניתם כדי שתהיו מוכנים לקשירה.

 5. תתחילו לקשור את הסרטים אל החבל, הם לא צריכים להיות ממש צמודים זה לזה אבל גם תבדקו שהם לא רחוקים מדי כדי שהאפקט לא ילך לאיבוד. אפשר להחליט על סדר קבוע של הצבעים והסוגים, אני די אילתרתי ומדי פעם פרסתי את השרשרת כדי לראות שהצבעים מחולקים יפה.

 6. תעצרו תוך כדי העבודה כדי לבדוק את אורך השרשרת מול הקיר או השטח המדובר על מנת שתראו שאתם לא מגזימים. אבל כנראה שתגלו שיש לכם עוד דרך לעשות, אז תחזרו לקשור.

 7. תלו את השרשרת. האילוצים בשטח לא אפשרו לי לקשור את החבל לשום דבר, אבל זו האופציה המועדפת. האופציה השנייה בה בחרתי בלית ברירה - הדבקה של הקצוות לקיר עם המון וואשי טייפ. אם אתם מדביקים – שימו לב שאתם שמים חתיכה אחת ארוכה יחסית על גבי החבל עצמו והדקו היטב מסביבו. מעל החתיכה הזו אני ממליצה להוסיף כמה חתיכות נוספות, קחו בחשבון שאחרי שקשרתם כל כך הרבה סרטים יש לשרשרת משקל ועדיף לשים עוד קצת וואשי מאשר שזה יתפרק באמצע הארוע.

יש לכם עוד שאלות? הכנתם את אחד מהקישוטים ואתם רוצים לשתף אותי? כיתבו לי תגובה!

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן