קפה עם רחל נתנאלי בעלת המותג Soulandpaper

כמו ספקים, בעלי מקצוע וקולגות רבים וטובים, גם את רחל יצא לי להכיר דרך כתיבת התובן במאקו ליבינג. כל שנה, פעמיים בשנה, אני מכינה כתבת מתנות עשירה ונהדרת עם המלצות של בלוגריות עיצוב על המתנות הכי הכי שוות. באחת מהפעמים הללו הבלוגרית והמעצבת סיון ליבנה חכים המליצה על הערכה של רחל, הנמכרת תחת המותג שהקימה Soulandpaper והתלהבתי מיידית. מאותו המייל התחלתי לעקוב אחריה, להתכתב איתה ולאחרונה עשיתי גם את אחת הסדנאות שלה והכנתי מחברת לתפארת הבלוג.

הערכה של Soulandpaper שפיתחה ועיצבה רחלי מתאימה בול לאנשים כמוני – אוהבי עיצוב, אסתטיקה ויצירה, שרוצים להכנס לתחום ה-DIY אבל לא יודעים מאיפה להתחיל. לאלו שחולמים להכין מוצרים במו ידיהם אך לא תמיד סומכים על הידיים שלהם והולכים לאיבוד בחנויות יצירה. לכן התלהבתי כל כך מהערכה הזו, שמאפשרת המון יצירתיות מצד אחד, אך מספקת את כל הכלים מצד שני.

אחרי שהתנסיתי בעצמי בערכה במסגרת הסדנה להכנת מחברות, החלטתי שאני חייבת לראיין את רחלי לבלוג ולשמוע עוד על הרעיון, ההשראה ועל מאחורי הקלעים של היצירה שלה:

ספרי מה את עושה במשפט אחד: "ערכות עשה זאת בעצמך ייעודיות ליצירת מוצרי נייר מיוחדים."

ובקצת יותר משפטים: "הערכה נולדה מתוך מטרה לעשות סוויץ' לאנשים שרוצים ליצור, אבל מתקשים כי הם "לא מוכשרים" או "לא יודעים איך". הערכה מגיעה קומפלט, שלמה עם כל המרכיבים הדרושים, כל אחד עושה את הבחירות שלו מתוך מגוון האפשרויות, אבל לא משנה מה יעשה ומה יבחר, התוצאה תהיה מוצלחת. זה זמין וקל ולא צריך לעבוד קשה בשביל זה. חשוב לי לחדד את ההבנה שעל מנת לקבל משהו מעוצב ויפה אתה יכולה להיות אדם "רגיל מן השורה" ולאו דווקא מעצב או מומחה לתחום."

צילום: geemaps

איך הגעת לתחום: "במקור אני מעצבת גרפית ולמדתי עוד הרבה דברים בדרך, כמו צילום, עיצוב פנים ואיפור, האסתטיקה זורמת אצלי. אחרי שבני הקטן נולד החלטתי שאני רוצה לעשות ריסטארט ובניתי את הערכה במטרה ליצור לעצמי זמן איכות עם הילדים. גם בשם המותג יש רמיזה להתחלה מאפס, לנתינה ולרגש.

יש לי אהבה ותשוקה גדולה לנייר ופאטרנים וטיפוגרפיה תמיד היו האהבות הגדולות שלי. לפני ההריון נסעתי לברלין וגיליתי כמה אירופה גדושה בניירות עטיפה מדהימים ואז נורא רציתי לעשות משהו עם נייר, הערכה היא התפתחות של זה. כשבניתי אותה הבנתי את מגוון היכולות שלה וראיתי את הפוטנציאל של זה כמוצר בשוק. אפשר לעצב בעזרתה אלבומים, מחברות, כרטיסי ברכה ואריזות מתנה. משם התחלתי להעביר את הסדנאות לקהל הרחב, החוויה של האנשים והמשתמשים מאפשרת לי להגיע למהות של הדבר הזה.

צילום: geemaps

מאיפה את שואבת השראה: "מהחיים, מהיומיום, מהפרקטיקה. למשל אני מגלה עד כמה הערכה הזו היא אני. אני לא אוהבת לעבוד קשה, כל תחום הקראפט זה פחות אני, לכן הפיתרון עבורי צריך להיות פשוט ויפה ולא כרוך בשעות ארוכות של של עבודה. בנוסף שואבת הרבה השראה מהפינטרסט, מתמונות ומאסתטיקה באופן כללי, זה יכול להיות גם בבגד, באריחים, בדוגמאות ובפאטרנים."

מוצר/מעצב/מקום/סרט/ספר/תערוכה שעשה לך את זה לאחרונה: "קשה לי לחשוב על משהו ספציפי, אבל דנה ישראלי היא מודל השראה עבורי, מעריכה מאוד את היצירתיות שלה.

מה את עושה כשההשראה לא מגיעה, כשאין רעיונות: "יושבת, פותחת את הערכה ופשוט מתחילה לשחק איתה. משם נולדים דברים חדשים."

איך את אוהבת לבלות כשיש לך יום חופש: "ים, חברים, מוזיאון, מאוד אוהבת לדבר עם אנשים אחרים בתחום העיצוב כדי להעלות רעיונות מתוך הפרייה הדדית."

מה את הכי אוהבת בעבודה: "אוהבת את הבנייה של המוצר, שכל פעם משתנה, למשל עבור ראש השנה האחרון פיתחתי כרטיס שנשאר לאורך זמן במקום משהו שנזרק לפח ביום למחרת."

מהו כלי העבודה הכי משמעותי עבורך: "הלקוחות שלי שמפרים ומזינים אותי. הפידבקים שאני מקבלת והלקוחות שהופכים להיות חברים."

מה החלום הגדול, מה הפסגה הבאה: "להוציא את המוצר גם בחו"ל."

על מה את עובדת עכשיו: "מכינה את התשתית לקראת השקה בחו"ל ועובדת במקביל על סדנה דיגיטלית ליצירה בעזרת הערכה."

צילום: geemaps

לחנות המקוונת של Soulandpaper ולהזמנת ערכה ליחצו כאן, מוזמנים לעקוב אחרי המותג גם בפייסבוק ובאינסטגרם.

חושבים שחברים שלכם צריכים להכיר את רחל ואת ערכת היצירה שלה? שתפו את הפוסט!

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן