וויש ליסט | לרהט מחדש את הסלון

המוטיבציה לכתיבת הפוסט הבא פשוטה - בא לי לרהט מחדש את הסלון שלי. רובו מורכב מרהיטי איקאה שנרכשו עם השנים בין מעבר דירה אחד למשנהו עם תוספות של רהיטים שעברו בירושה. מצבנו בסך הכל לא רע, לא חסר לנו שום דבר, יש אפילו כמה פריטים שעדיין מחכים שנמצא להם מקום בדירה החדשה (צרות של עשירים…) ואנחנו עושים את המיטב עם מה שיש לנו. יחד עם זאת, בא לי שינוי. אם הייתי יכולה, כלומר - אם התקציב היה מאפשר, הייתי מעבירה הלאה את הספה, את שולחן הסלון, את פינת האוכל ואת שידת הטלוויזיה וקונה רהיטים חדשים שכבר משדרים לעולם משהו קצת אחר לעומת הניחוח הסטודנטיאלי שעדיין קיים במצב הנוכחי. אם הייתי יכולה הייתי משקיעה בטקסטיל חדש שירכך את מראה הדירה השכורה ומתחילה משטיח שימלא קצת את החלל.

המצב הנתון הוא שכרגע אין לנו תקציב לשינוי שכזה, אבל לדמיין את השינוי אנחנו יכולים ועוד איך. מה גם שאם התקציב כרגע לא קיים, אז אני יכולה לדמיין את סלון חלומותיי בלי להתייחס לתג המחיר של הפריטים בכלל, הגיוני, לא? מכאן נובע שהפוסט הבא אינו מתייחס למחירים ולתקציבים אלא לבחירות שלי בעולם מושלם שכולו טוב, בו חדי קרן מנהלים את העולם ואפשר לקנות רהיטים רק בעזרת חיוך ומילה טובה.

כשבחרתי את הפריטים עשיתי תהליך דומה לזה שאני עושה עם לקוחות שלי, כאלו שאני מלווה מתחילת הדרך וגם כאלו איתם אני נפגשת לפגישת ייעוץ ממוקדת - מתחילים מהגדרת צרכים ומעקרונות מנחים שעוזרים לנו לקבל החלטות, ממשיכים לבחירת האלמנטים הגדולים ומסיימים בבחירת האביזרים המשלימים. את הצבעוניות התאמתי לגוון הקיר הקיים בפינת האוכל, אותו בחרנו כשעברנו לדירה, גוון אפור-כחול (מספר 1208T ממניפת טמבור). לכן הלכתי על גווני אפור כהה, כחול וירוק, עם נגיעות של שחור ועץ. קצת חם, קצת קר, קצת נשי וקצת גברי, מקום טוב ומרענן באמצע. הגוונים האלו מאפשרים לנו לשמור חלק מהרהיטים הקיימים אותם ירשנו מקרובי משפחה ומתאימים לרוב האביזרים והתמונות שברשותנו.

הבחירה הראשונה בסלון תהיה בדרך כלל הספה. מדובר ברהיט הגדול והמשמעותי ביותר, אליו אחר כך ניתן להתאים את כל יתר הפריטים. בחרתי בספה גדולה ונוחה בצבע אפור כהה, שתאפשר לנו לרבוץ בהנאה מול סדרות בסוף שבוע וגם לארח חברים בכיף. בעולם בו לואי (הכלב שלנו למקרה שעדיין לא שמעתם עליו) לא הורס ספות, הוא רובץ עליה בשמחה יחד איתנו ולא הורס את הריפוד.

ספה של Handvark ב-Pas Normal, מכאן

את הכורסה שלנו קיבלנו מסבא וסבתא שלי, לכן אני לא מוותרת עליה בקלות. בסלון החדש נשפץ ונחדש אותה ונרפד אותה מחדש עם הבד הזה -

בד ריפוד של House of Hackney, מכאן

לצידה נוסיף הדום כזה, שאפשר גם לשבת עליו כשמגיעים חברים -

הדום של AYTM ב-Renn, להשיג כאן

שידת הטלווזיה שלנו דווקא לא רעה אבל בסלון החדש שלנו היא כבר לא תתאים. לכן הייתי הולכת על השידה הזו, שמעוטרת בטקסטורה בהשראת עולם הטקסטיל -

שידת טלוויזיה של Tracey Boyd ב-Anthropologie, להשיג כאן

קיר הטלוויזיה שלנו גדול יחסית, לכן אם באמת הייתי מעצבת מחדש את הסלון אז כנראה שהייתי מתכננת לעצמי רהיט הולם לקיר הזה, שיכיל גם שטחי אחסון, גם אזור ייעודי לטלוויזיה וגם מדפי ספרים ותצוגה. כיוון שבזמן הקרוב זה לא הולך לקרות, אז הייתי צובעת את הכוורת הקיימת מאיקאה לשחור ומאלתרת קיר דקורטיבי עם יחידות כאלו, אפילו מוסיפה אחת בורוד בשביל החיוך.

מדפים בשחור ובורוד, להשיג כאן

ראיתי המון שולחנות סלון יפים ואלגנטיים, אבל האמת היא שמבחינה פונקציונאלית קשה לי לוותר על המדף התחתון, שמאפשר לנו לאחסן דברים באופן נגיש אך שאינו בולט לעין, כמו שאומרים - להיות עם ולהרגיל בלי. לכן בחרתי את השולחן הזה, שמבנהו בכל זאת הרבה יותר אלגנטי ועכשווי מהשולחן הפשוט שברשותנו.

שולחן סלון של The Butcher's Furniture, להשיג כאן

הסלון שלנו די גדול, לכן שולחנות כאלו יהיו לנו מאוד שימושיים, באופן קבוע נוכל להעמידם אחד מתחת לשני לצד הספה ולפצל ביניהם כשאנחנו מארחים, כדי שהאורחים יוכלו להניח את הכלים בלי להתאמץ יותר מדי.

סט של שלושה שולחנות ב-West Elm, להשיג כאן

יש יתרונות רבים למנורות עומדות, בעיקר בדירה שכורה בי אי אפשר לעשות יותר מדי עם תאורת התקרה והקיר. אני מאוד אוהבת את המנורה הזו של חיים איבגי, יש בה משהו מאוד אלגנטי, צעיר ובלתי מתאמץ.

גוף תאורה של חיים איבגי, להשיג כאן

בשטיח הזה של תמר ניקס התאהבתי כשהבאתי אותו ליום צילומים בדירה ברמת גן. הגיאומטריה שלו תעזור לשבור את הצורה הריבועית של הסלון ולמלא היטב את השטח. זאת בהנחה שלואי (אותו כלב ממקודם) יחליט שהוא כבר בוגר מדי בשביל להרוס שטיחים ויתייחס אליו יפה.

שטיח של תמר ניקס, להשיג כאן

אחרי שיש בסיס איכותי של רהיטים טובים אז מאוד קל להמשיך ולאבזר את החלל, להוסיף כריות, אביזרים, עציצים ומזכרות, מהם דווקא יש לנו בשפע. מה הכי חסר לכם בסלון שלכם? מה הייתם מחליפים א היה לכם תקציב בלתי מוגבל?

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן