בבית של מיכל פינק Mecasa

כדי לפגוש את מיכל פינק יצאתי מאזור הנוחות שלי בגבעתיים ונסעתי לחדרה, חמושה בפודקאסט איכותי ברקע, בלפטופ שמונח במושב שליד הנהג ובמצלמה בתיק. הגעתי לשכונה שקטה במערב חדרה, עם בריזה מופלאה מהים וכבר מהכניסה לבית התחלתי לראות את הסגנון האישי של מיכל, שהקימה את מותג Mecasa. לא הכרנו לפני כן, יצא לכתוב עליה בהזדמנויות שונות, להציץ באתר של המותג פעמים רבות וגם לראות את הקולקציות שלה בירידים שונים, אבל מעבר לזה לא חצינו את גבולות המיילים. באופן אישי מאוד התחברתי לסגנון שלה, למוצרים שהיא מביאה ולאווירה שעוברת דרך דפי האתר, שהייתי חייבת ליזום פגישה בארבע עיניים.

הבית שלה מלא בכל טוב, במוצרים יפים שהיא מייבאת ומייצרת וברהיטי ואביזרי וינטג' שאספה לאורך השנים. ישבנו בפינת האוכל על קפה קר ועוגה טובה, זכיתי להציץ לחדר העבודה המחודש שלה, לחצר המפנקת וגם לקבל קצת מידע מאחורי הקלעים עליה, על העשייה שלה ועל הדרך שעשתה. בואו תכירו את מיכל פינק.

ספרי מה את עושה במשפט אחד (בין מילה לחמש מילים): "מותג למוצרי עיצוב לקירות הבית."

ובקצת יותר מילים: "מיקאסה התחיל ונשאר כאתר אינטרנט, שכולל את מותג הבית עם מוצרים שאני מייצרת ומייבאת וגם מוצרים של מעצבים מהארץ שאני מלקטת, כולם תחת בקונספט של הלבשת הקירות. ההתמקדות בקירות הייתה מתוך צורך שראיתי סביבי, ראיתי שבהמון בתים הקירות נשארים ערומים, אנשים לא יודעים מה לעשות איתם ומפחדים לדפוק מסמר בקיר. גם אם עוברים תהליך של עיצוב, הקירות לא מקבלים את מלוא הפוקוס וזה בדרך כלל הדבר האחרון שמגיעים לטפל בו. גם אם יש אמנות, אז לא מגיעים לדברים הקטנים האלו שעושים את הבית. מתוך זה נולד הרעיון של מיקאסה, שמאפשרת לכם לבטא את עצמכם דרך הקירות."

איך הגעת לתחום? "הדרך לעיצוב הייתה ארוכה, לקח לי הרבה שנים להבין שזה מה שבא לי לעשות. באתי מתחום ההפקות, מקולנוע ועד כנסים בינלאומיים, שנים חשבתי שאני לא מוכשרת. כשיצאתי לחופשת לידה אחרי לידת בתי הגדולה לפני כ-10 שנים, הבנתי שאני רוצה שינוי ולמדתי עיצוב פנים בסטודיו 6B, עבדתי בחברות שעוסקות בעיצוב ובייבוא ועשיתי פרויקטים של עיצוב. הלידה של בני השלישי לפני כארבע שנים הובילה אותי להקים משהו משלי, בייבי חדש. הייבוא קרץ לי בהתחלה וזה היה הדגש, לאורך הדרך הבנתי שעיצוב המוצרים מאוד כיפי, מאתגר, מעניין ומפתח ונמשכתי גם לשם."

מאיפה את שואבת השראה? "זה קצת קלישאתי, אבל מכל מקום. אני אוהבת במיוחד אזורי תעשייה, מפעלים וחומרי גלם, נכנסת לנגריות, למפעלים של עץ ומתכת ותמיד יוצאת משם עם חשק לעשות וליצור מזה משהו."

מה את עושה כשההשראה לא מגיעה, כשאין רעיונות? "יוצאת מהבית, ואז זה קורה. אני יוצאת, מסתובבת, מדברת, פוגשת, הולכת ופותחת את העיניים." ספרי על משהו שעשה לך את זה לאחרונה: "יש את כל מה שקורה באוסטרליה, יש שם עולם עיצוב מאוד יפה. כולם מדברים על סקנדינביה אבל אני כבר באוסטרליה, עוקבת אחרי בלוגרים, מעצבים וחנויות עיצוב."

למעמיקים, הנה כמה המלצות:

The Design Files

Interiors Addict

Ish and Chi

Miss Kyree Love

איך את אוהבת לבלות כשיש לך יום חופש? "ים, הרבה ים והרבה סתלבט וגם אוהבת לשוטט ולמצוא מקומות חדשים." מה את הכי אוהבת בעבודה? "את הפיצוחים, את המקום שצריך לפצח את המוצר, לסגור אותו, להבין מה עושים איתו. אני מחפשת אתגרים וחידושים והמקום הזה שבו אני כל פעם מחפשת את הדבר הבא, נותן תחושת הצלחה מאוד גדולה סיפוק מאוד גדול. בנוסף הכיף הגדול שלי בתוך הדבר הזה זו התחושה שמשהו ממני הגיע למישהו הביתה ועושה לו נעים וכיף, שטוב לו במקום שהוא יוצר לעצמו וזה הכי חשוב."

מהו כלי העבודה הכי משמעותי עבורך? הטלפון שלי. אני מג'נגלת בין להיות עצמאית, לעבוד, לפרנס ולגדל שלושה ילדים, עם כל מסיבות הסיום והיארועים שבאים עם הטריטוריה, כל הזמן קורים המון דברים והטלפון מציל אותי. אני יכולה בין רגע לטפל בדברים וזה שווה לי זמן יקר." מה החלום הגדול, הפסגה הבאה? "העולם הרחב, לייצא את המוצרים שלי בעולם. זה עדיין בחיתולים וזה תהליך, אבל זה בדרך." על מה את עובדת עכשיו? "יש הרבה דברים במקביל, עובדת על לרענן את האתר, על אתר באנגלית, מחכה לפריטים שצריכים להגיע לארץ ואז נעשה יום צילום לכבודם ויש מוצרים שעדיין נמצאים במגירה ומחכים לפיצוח שלהם."

כדאי לכם מאוד לבקר באתר של מיכל ולהכיר את הקולקציה -mecasa.co.il

וגם לעקוב אחרי הפייסבוק והאינסטגרם שלה.

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן