על כלבים ואנשים #2

פוסט שני בסדרה האהובה עלי שמוקדשת כולה ללואי שלנו, שחוגג כבר שנתיים אצלנו! במקור תכננתי להכין את הפוסט הזה עוד שבועיים-שלושה אבל יום הכלב הבינלאומי שנחגג בסוף השבוע האחרון עשה לי חשק להקדים אותו. הפעם אתחיל מכמה המלצות פרקטיות יחסית ולאט לאט נגלוש להצעות ההכרחיות פחות, כי הכל הרי יחסי בחיים.

מפגשי אילוף

מאז שכתבתי את הפוסט הקודם בסדרה עברנו עם לואי לא מעט תלאות. בעקבות מעבר דירה וכל מני גורמים שאנחנו לא בטוחים לגמרי מהם, הוא שינה את ההתנהגות שלו ופיתח תוקפנות שלא הכרנו לפני כן. מכלב אוהב אדם מכל הסוגים, המינים והגדלים הוא התחיל לתקוף אנשים בחוץ ובבית וכשראינו שהמצב הולך ומחמיר החלטנו לבקש עזרה. חברה טובה המליצה לנו על ליעד, שהגיע אלינו הביתה לעשרה מפגשים שבסופם זכינו מחדש בכלב שלנו.

החלטנו שאנחנו לא מוותרים לו ולעצמנו והשקענו הרבה מאמצים ביצירת שגרה חדשה שתתאים לנו ולו, הארכנו את הטיולים והשקענו בשעות אימון בבית ובחוץ. בסופו של דבר למדנו להכיר אותו יותר טוב, לקרוא את ההתנהגות שלו, להבין כיצד הוא רואה אותנו ומה משפיע עליו, הכנסנו משמעת חדשה בבית ובחוץ, החזרנו את השליטה לידיים שלנו והורדנו למינימום את רמת התוקפנות שלו. בנוסף למדנו איך להכין לו חטיפים וארטיקים בבית, איך לשחק איתו ואיך להגיב להתנהגויות שונות שלו. כשאנחנו מסתכלים עכשיו אחורה אנחנו לא מבינים איך לא הבאנו מאלף לפני כן, ההבדל הוא באמת של שמים וארץ וזה כיף גדול. אז בהזדמנות זו נגיד תודה גדולה לליעד על המקצועיות והסבלנות, אם אתם גם צריכים אילוף זה עמוד הפייסבוק שלו.

חוג אג'יליטי

ביום ההולדת הקודם של החצי שלי חיפשתי לרשום אותו לחוג ספורטיבי כלשהו שיוכל לעשות ביחד עם לואי. הזמן עבר, החלטתי ללכת על מתנה בכיוון אחר ושכחתי מזה. לפני כמה חודשים בהמלצת חברה לקחנו את לואי לסדנת התנסות של דוג אקטיב והאמת שהתלהבנו מאוד. אם אתם לא מכירים את התחום אז תדמיינו מסלול מכשולים של סוסים, רק יותר קטן ומותאם לכלבים. הכלבלב שלנו מאוד אוהב לרוץ, לטפס ולשחק אז חשבנו שזה מאוד יתאים לו ולנו כפעילות משפחתית כיפית. בינתיים עשינו רק את הסדנה המקדימה שכוללת שישה שיעורים, באותה תקופה ההתנהגות שלו התחילה להשתנות וכל זה ביחד עם האילוף היו לנו קצת יותר מדי, אבל אני מאמינה שבזמן הנכון נחזור ונרשם לחוג באופן קבוע.

הרצאות במסגרת "יום הכלב והחתול" בטוקהאוס

בשבוע שעבר נחתה במייל שלי הזמנה למפגש בו חמישה וטרינרים מומחים מובילים (דר' גלית רובין, דר' שלי עינב, דר' דליה רוזנבאום, דר' אבי ליליאן, דר' דיוויד רוזנבלט) ענו על שאלות של העיתונאי אביב לביא בנושאי התנהגות של חיות מחמד, מזון, עזרה ראשונה, מיתוסים וחיות אחרות. הגענו לנמל תל אביב בשישי בצהריים, אכלנו גלידה מעולה, נכנסנו לאולם של טוקהאוס, הזמנו בירה קרה ולמדנו עוד קצת על הקורגי המעורב שלנו. בזכות ליעד ומפגשי האילוף אנחנו יודעים הרבה יותר ממה שידענו לפני שלושה חודשים, ולמרות זאת למדנו דברים חדשים והבנו לעומק כמה דברים שכבר שמענו בעבר. למשל למדנו שהוא רואה רק גוונים של אפור, כחול, כתום וירוק, שלא כדאי לנשק אותו בפנים, שכדאי להשאיר לו טלוויזיה או רדיו כשאנחנו יוצאים שלא ירגיש לבד ועוד טיפים טובים שכדאי לדעת.

אני בטוחה שגם נחזור לטוקהאוס להרצאות נוספות, האווירה מאוד נעימה ולעומת הרבה מסעדות ופאבים אחרים בהם שמענו הרצאות, שם מרגישים שזהו חלק מאפיון המקום, שמענו וראינו נהדר.

מיטות כלבים DIY

המגזין המתוק Brit+Co עושה זאת שוב עם פוסט שכולל 15 הדרכות DIY ליצירת מיטות כלבים שגם יתאימו לעיצוב הבית. בינתיים אנחנו עדין עם מיטת פלסטיק שקנינו בחנות אבל בהחלט יש כאן כמה שבא לי לנסות.

brit.co

כלבים בבתים @resident.dog

האמת שחשבתי לעשות פוסט ספיישל על פרופילי אינסטגרם לאוהבי כלבלבים, אבל היו לי יותר מדי נושאים רציניי לכתוב עליהם, אז קיבלתם חצי חצי.

בפרופיל הזה משולבים שניים מהדברים האהובים עלי בעולם כולו - אדריכלות וכלבים. כל מי שמכיר אותי יודע שכשאני רואה צילום אדריכלי שמצולם בו גם כלב אני נמסה, אוטומטית הצילום וגם העיצוב הופכים לטובים יותר. הפרופיל הזה מוקדש כולו לצילומים כאלו - כלבים חמודים בחללים יפים. הנאה מובטחת.איורי הכלבים של @roymeister

פרופיל אינסטגרם נוסף שהתמכרתי אליו. מיגן רוי היא מאיירת מלוס אנג'לס, בנוסף לאיורים צבעוניים וחביבים סביב כל מני נושאים, הפרופיל שלה מלא באיורים מתוקים של בעלי חיים ובעיקר של כלבים. זה פשוט יותר מדי בשבילי, לא יכולה לעמוד בפיתוי.ועוד פרופיל אינסטגרם @minimal.pup

את הפרופיל הזה הכרתי דרך הבלוג Design You Trust וכמובן שהתאהבתי. גם הכלבלב שלנו נחשב לקטן, בעיקר כשרואים אותו באופן יחסי ליד כלבים שגדולים ממנו (זה מאוד משעשע אותנו כל פעם מחדש). לכן אהבתי במיוחד את האינסטוש הזה, שמציג Tiny pups in big places, כלבים קטנים במקומות גדולים, בתרגום חופשי. מעבר לזה לא צריך להסביר הרבה.


© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן