סימנים שאתם צריכים מעצבת פנים

אני עובדת בתחום העיצוב כבר כמה שנים, מכירה אותו לעומק דרך עבודה על דירות, בתים ומשרדים וגם דרך כתיבת תוכן על עיצוב ואדריכלות בפורמטים שונים, במילים אחרות, אני חיה את התחום הזה, מבפנים וגם מבחוץ, ועדיין כמעט מדי יום אני פוגשת אנשים שלא ממש מבינים מה זה עיצוב פנים. אני חושבת שעבור חלק מהאנשים זה נופל בין הכיסאות של אדריכלות ושל עיצוב מוצר ובמקרים רבים אנשים נזכרים שהם זקוקים למעצב/ת פנים רק בשלבים מאוחרים של התהליך, כששינויים כבר יקרים או מורכבים מדי, וחבל.

בפוסט שכתבתי לאחרונה נתתי טיפים לקראת רכישת דירה כי אני באמת מאמינה שייעוץ עם בעל מקצוע, כלומר מעצב פנים, יכול להיות משמעותי מאוד בתהליך הזה ולהפיל לכם הרבה אסימונים בדרך לבית החלומות שלכם, אם אתם נמצאים לקראת קניית דירה, אפילו אם הרעיון רק מתחיל להתבשל בראשכם, תקראו את הפוסט ואז תחזרו לקרוא את הפוסט הנוכחי. בפוסט נוסף שכתבתי יחסית מזמן (אבל אני עדיין עומדת מאחורי כל מילה) הסברתי על ההבדלים הדקים שבין תכנון, עיצוב והלבשת חללים, אצלי כולם חלק מתהליך הליווי שאני עושה, אך חלק מאנשי המקצוע מתמחים באחד מהשלבים ולכן חשוב לדעת מה המשמעות האמיתית של כל אחד. אם אתם עומדים לפני בנייה או שיפוץ של בית, משרד או עסק אני מציעה לכם לקפוץ לפוסט הזה ואז לחזור לכאן.

כמעצבת פנים התפקיד שלי הוא לקחת את כל החלומות והצרכים שלכם בנוגע לנכס שלכם, בין אם מדובר בבית, במשרד, בחנות או במסעדה, ולתת לו ביטוי פיזי וחומרי. הצורך במעצב/ת פנים יכול לעלות בשלבים שונים בחיים, בדירה שכורה שאתם לא יודעים איך לאבזר אותה, בבני זוג שעוברים לגור יחד בפעם הראשונה, ברכישה של דירה חדשה מקבלן, בשיפוץ של דירה ישנה, בפתיחה של עסק חדש, בשדרוג של עסק קיים, בהתרחבות של משרד ועוד ועוד מצבים משמעותיים. אלו מצבים שאינם קורים מדי יום וגם לא מדי עונה, אלא בדרך כלל אחת לכמה שנים, בהתאם לכך הציפיות גדולות מאוד, הפסגות גבוהות וכך גם התקציב.

חושבים שתוכלו להתמודד עם המצבים האלו לבד? במקרים מסוימים יכול להיות שאתם צודקים, אבל לידע מקצועי יש משמעות שבאה לידי ביטוי בתהליך עצמו וגם בתוצאה הסופית. נכון שאתם יכולים לטפל בהוצאות ובהכנסות העסק שלכם לבד, אך לרוב תבחרו להיעזר בשירותיו של רואה חשבון כי הוא יחסוך לכם זמן וכסף. דוגמה נוספת מהחיים האישיים שלנו היא אילוף כלבים, אנחנו באופן אישי בחרנו לפנות למאלף מקצועי ולא לאלף את הכלב בעצמנו. מדובר בבעל חיים שהוא חלק מהמשפחה, כלומר במשהו שחשוב לנו מאוד ויקר ללבנו, באותו אופן, אני בטוחה שהבית והעסק שלכם חשוב לכם. זה בעיני המקום של מעצב/ת פנים - לחסוך לכם זמן, כסף וכאב ראש, לעזור לכם להשיג את המטרות שלכם ולתבל את הכל ביצירתיות, בדמיון ובהשראה. כי כמו בבישול - מרכיבים טובים אינם מספיקים, הסוד הוא במינון ובמידתיות, צריך לדעת כמה לשים מכל מרכיב וכיצד לבשל אותם יחד.

עדיין מתלבטים? הנה 10 סימנים שיעזרו לכם להבין שאתם זקוקים לשירותי עיצוב פנים:

1. אתם עומדים בפני רכישת דירה ואתם לא יודעים אם יש בה פוטנציאל - מעצבת פנים תגיע אתכם לנכס ותעזור לכם לנתח את היתרונות והחסרונות שלו ואת מידת התאמתו לצרכים שלכם.

2. אתם בונים בית ולא יודעים מאיפה להתחיל - הרוב יתחילו מאדריכל שיתכנן את מבנה הבית ויגיש היתרים לעירייה. עד כה זה בסדר, אך פעמים רבות תכנון הפנים נשאר לאחר כך, כשהבית כבר יהיה בנוי. לא! משלב ראשוני צריכה להיות התאמה בין התכנון האדריכלי לבין העיצוב פנים וניתן לערב שני בעלי מקצוע שמשתפים פעולה ביניהם כדי להשיג את המטרה.

3. אתם מסתכלים על תכנית הדירה שרכשתם ולא מצליחים להבין אם היא מתאימה לכם - רכשתם דירה, מזל טוב! עכשיו זה הזמן לבחון האם דרושים בה שינויים כדי שתתאים באופן הנכון ביותר לסגנון החיים שלכם. מעצבת פנים תוכל לנתח את התכנית ולהציע לכם אלטרנטיבות שמתאימות במיוחד לכם.

4. קיבלתם תכניות עבודה מהקבלן ואתם לא מצליחים לקרוא אותן - קחו בחשבון שאתם לא אמורים לדעת לקרוא תכניות. תחשבו על זה כמו אתר אינטרנט או אפליקציה שאתם משתמשים בהם, אתם לא אמורים להבין את הקוד שמאחורי הקלעים. מעצבת פנים תעבור אתכם על כל פרט ופרט בתכנית כדי שתבינו את המשמעות של כל דבר וכמובן שתוכל לעשות בה שינויים עבורכם במידת הצורך.

5. הדירה כבר לא מתאימה לצרכים שלכם ואתם לא יודעים איך לשפר אותה - קניתם את הדירה כשהייתם זוג צעיר ועכשיו יש לכם שני ילדים וכלב? קניתם את הדירה כששלושת הילדים חיו בבית, היום הם כבר עזבו את הקן ונשארו חללי מיותרים? קנית את הדירה כרווק/ה והיום יש לך בן/ת זוג? נסיבות החיים שלנו משתנות ולא תמיד אנחנו רוצים להתחיל מחדש ולעבור דירה בעקבותיהן. מעצבת פנים תוכל להסתכל על הדירה בעיניים רעננות ולעזור לכם להתאים את החלל לאורח החיים החדש.

6. עברתם לדירת קבלן והיא נראית לכם עייפה וגנרית - דירות קבלן לרוב יהיו סטנדרטיות, מנומנמות ומשעממות. מעצבת פנים או מלבישת בתים תוכל לעזור לכם להכניס אופי וצבע לחלל, להתאימו לסגנון האישי שלכם ולגרום לו להרגיש ביתי ונעים.

7. אתם מסתובבים בין חנויות של ריצופים / חיפויים / תאורה / רהיטים / טקסטיל ולא מצליחים לבחור - המלאי שם בחוץ ענק, מגוון הסגנונות רחב ולפעמים קשה לנו למצוא את עצמנו בתוך זה (אפילו כתבתי על זה פוסט, מוזמנים לקרוא). מעצבת פנים תדע למקד אתכם בין כל העושר שבחנויות ולמצוא לכם את הפתרון הנכון ביותר עבורכם, מבלי להתפשר על שפה עיצובית הרמונית.

8. אתם מזיזים רהיטים בבית מצד לצד ועדיין לא מרוצים - אתם אוהבים את הבית שלכם, אבל משהו לא מסתדר לכם. אולי ההתנהלות היומיומית בבית מתישה אתכם, אולי אתם לא מצליחים להירגע בבית ואולי אתם פשוט לא מרגישים שהוא משקף את האישיות שלכם. מעצבת פנים תדע לתחקר מה מפריע לכם ולשפר את ההרגשה שלכם בבית וגם את המראה שלו.

9. אתם מקימים עסק חדש וצריכים לפתוח חנות או חלל תצוגה - החלל הזה הוא הפנים של העסק שלכם וצריך לשקף את עולמות התוכן ואת הערכים של המותג באופן תלת מימדי ומרחבי. מעצבת פנים תוכל ליצור חלל שידבר ללקוחות עוד לפני שיכנסו פנימה וייצור אצלם חוויה שתגרום להם לרצות לחזור שוב ושוב.

10. העסק שלכם מתרחב ואתם עוברים למשרד גדול יותר - התחלתם כסטראט טפ קטן ועכשיו אתם מתרחבים. זה בדרך כלל שלב גיוס של משקיעים ושל עובדים חדשים. מעצבת פנים תעזור לכם ליצור מרחב עבודה איכותי, נעים והשראתי עבור העובדים, שגם ישדר למשקיעים הפוטנציאליים שלכם את המסר שמאחורי המוצר שלכם, עוד לפני שתתחילו את המצגת.

צילום: טל ניסים

התחברתם לאחד (או יותר) מהסעיפים, בשביל זה אני כאן!

פנו אלי ונצא לדרך ביחד.

© 2020 by Ofri Paz, OhsoFRee. Proudly created with Wix.com.

עופרי פז | עיצוב פנים וכתיבת תוכן